T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraşİl Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

BAŞHEKİMİMİZDEN AŞI BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI

Güncelleme Tarihi: 17/09/2021
   COVID-19 pandemisi, ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkmış ve yanıt verilmesi gereken bir sürecin başlatılmasına neden olmuştur. 11 Mart 2020 tarihi itibariyle de Dünya Sağlık Örgütü bu olayı Uluslararası Sağlık Tüzüğü’ne istinaden halk sağlığı sorunu olarak ilan etmiştir. Bu süreç, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. 

COVID-19 pandemisine yanıt vermek amacıyla Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müdahalelerden biri de kitlesel COVID-19 aşılamasıdır.

Necip fazıl şehir hastanesi ana hizmet binası ve ek hizmet binalarına koronavirüsle (covid-19) mücadele kapsamında halkımızın aşılama oranının yükseltilmesi için poliklinik girişlerine aşı bilgilendirme ve danışma stantları konulmuştur.

Başta Başhekimimiz Sayın Uzm.Dr. Vehbi ŞİRİKÇİ olmak üzere, Başhekim Yardımcılarımız ve diğer hastane idarecileri ile görevli personellerimiz, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarını aşı olmaları konusunda ikna çalışmalarını sürdürmektedirler. Aşı olma konusunda ikna edilerek aşı olmayı kabul eden vatandaşlarımız, hastanemizde özveriyle hizmet veren aşı polikliniğinde aşılarını yaptırmaktadırlar.

Hastanemiz ve ek hizmet binalarında kurulan stantlarda hastane idarecileri ve görevli personel, tüm dünyayı saran covid-19 pandemisinden ülkemizin bir an önce kurtulması ve salgının bertaraf edilmesi, kentimizin aşılama oranının yükseltilmesini amaçlamaktadır.
Bu vesileyle vatandaşlarımızdan dileğimiz, aşı konusunda ön yargı ve endişelerden kurtularak aşılarını yaptırmalarıdır. COVİD-19 pandemisinden aşı-maske-mesafe ve hijyen kurallarına uyarak kurtulabiliriz.