Hastanemiz Hakkında
10 Ocak 2022

hakkimizdabanner.jpg

İlimizde mevcut bulunan Kahramanmaraş Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Sağlık Bakanlığı tarafından 20/01/2012 tarihinde alınan karar gereği birleştirilerek Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlaması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda Karacasu mevkiinde bulunan Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana kampüs olarak hizmet verecek, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Yörük Selim Ek Hizmet binası olarak ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ise yine ek hizmet binası olarak Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hastanemiz A-II tipinde hizmet vermektedir. Bölge sağlık merkezi il statüsündeki illerde veya bu merkezlere bağlı illerde faaliyet gösteren, eğitim-araştırma statüsü bulunmayan ve aşağıdaki kriterlere uygun olan genel hastaneler, A-II Grubu Hastaneler olarak adlandırılır.

1948 yılında 50 yatak kapasitesiyle Yörük Selim mahallesinde devlet hastanesi adıyla hizmete giren hastanemiz bugün 7 hizmet binası, 1040 yatağı, 210 polikliniği, 25 ameliyat odası, 178 yataklı yoğun bakım ünitesi, 35 yataklı hemodiyaliz ünitesi, anjiyo ünitesi, uyku laboratuvarı, yanık tedavi ünitesi, modern sterilizasyon ünitesi,tıbbı genetik laboratuvarı, diyabetik ayak ve yara bakım üniyesi gibi son teknolojiyle donatılmış birimleriyle Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olmanın verdiği gururla şehrine ve bölge halkına hizmet vermeye devam etmektedir.

Yılda 20.000’in üzerinde ameliyat, 70.000 hasta yatışı ve yaklaşık 2.000.000 poliklinik başvurusunun yapıldığı Necip Fazıl Şehir Hastanesi uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Kahramanmaraş İl merkezinde toplam 6 noktada kesintisiz sağlık hizmeti sunmaktadır.

Kalite politikasını, hizmetin her aşamasında eğitimli ve deneyimli kadrosuyla, sürekli gelişme bilinci içerisinde, hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli sağlık hizmeti sunmak olarak belirleyen Necip Fazıl Şehir hastanesi, hasta hizmetlerinde kaliteli, verimli, güvenilir, lider bir hastane olma vizyonuyla hem sağlık hizmetleri alanında, hem de sağlık otelciliği hizmetlerinde bölgenin lider hastanesi olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Güler yüzlü sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen hastanemizde, hasta karşılama ve yönlendirme hizmetlerine büyük önem verilmekte, engelli ve yaşlı hastalarımız için de yerden yönlendirme, kabartma harita, asansörlerde bulunan sesli uyarı sistemiyle kolaylaştırıcı, bakanlık standartlarına uygun şartlar oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Yatan hastalarımıza her türlü hizmetin özenle sunulduğu ana ve ek hizmet binalarımızdaki servislerimizle hizmet veren hastanemizde tek ve çift kişilik odalarımızın tamamında buzdolabı, televizyon, 24 saat sıcak su, saç kurutma makinası, hemşire çağrı sistemi ve merkezi klima sistemi bulunmaktadır. Hasta memnuniyetini ana hedefi haline getiren hastanemiz de sadece hastalarımızın sağlığı değil, konforu ve rahatlığı da ön planda tutulmaktadır. Ayrıca hasta ve hasta yakınlarımızın servis önü bekleme alanlarında daha konforlu imkânlarla bekleyebilmesi için de bu alanlarda yeni oturma gruplarıyla bekleme alanları oluşturulmuştur.

Yine refakatçilerimizin konforu için hastanemizdeki tüm refakatçi koltukları, yatak haline gelebilir koltuklarla değiştirilmiştir. Günde yaklaşık 15.000 hastaya poliklinik hizmeti veren hastanemizde gelişen ana dallar dışında, onkoloji, endokrinoloji, hematoloji, nefroloji, gastroentoloji,gastroentoloji cerrahi, spor hekimliği,romatoloji,radyanson onkolojisi,tıbbı onkoloji, çocuk endokrinoloji, çocuk nefroloji gibi yan dallarda da hizmet verilmektedir.

24 saat kesintisiz olarak sürdürülen acil servis hizmetimiz, deneyimli kadrosu ve güçlü donanımıyla 3 ayrı noktada hayat kurtarmaya devam etmektedir.

Gelişen ve yenilenen sağlık hizmeti anlayışı doğrultusunda, hastalarımızın dış merkezlere sevk olmalarının önüne geçilmiştir. Günümüzün en modern imkânlarıyla hizmet veren görüntüleme ünitemizde, dijital çekim yöntemiyle detaylı tetkik ve değerlendirmeler yapılmakta, en hızlı ve en doğru şekilde sunulmaya çalışılan bu hizmet sayesinde birçok hastalık başlangıç safhalarında tespit edilebilmektedir.

Kalp ve damar hastalıkları nedeniyle yaşanan ölümlerin giderek artış gösterdiği günümüzde, bu nedenle yaşanan ölümlerin önüne bir nebze de olsa geçilebilmesi ve damar tıkanıklığının açılabilmesi için 24 saat anjiyo uygulaması başlatılmış olup, 16 yataklı koroner yoğun bakım, anjiyo ünitesi ve kardiyoloji servisinde bu hizmet sürdürülmektedir.

Kardiyoloji uzmanı, hemşire, röntgen teknisyeni, anestezi teknisyeni ve yardımcı sağlık personelinden oluşan anjiyografi ekibi, 7 gün 24 saat hastanede hizmet vermekte, yapılan hızlı girişimsel müdahale sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Her türlü kalp ameliyatının yapılabildiği hastanemizde, deneyimli kalp ve damar cerrahi ekibimizin yanı sıra servis bazında da kaliteli hizmeti sürdürmek için, en nitelikli hemşire ve diğer sağlık personellerinden oluşturulan gruplarımız 24 saat sizin için hizmet vermektedir. Yılda 1000’in üzerinde kalp ameliyatının yapıldığı hastanemizde, nitelikli ve seçkin personellerden oluşan ekibimizle kalbiniz emin ellerde.

Kahramanmaraş’ın en kapsamlı yanık tedavi merkezi bünyesinde barındıran hastanemizde, yanık hastalarımızla yakından ilgilenilmekte, onların sorunlarına son teknolojik cihazlarımızla en kısa zamanda çözüm bulunmaya çalışılmaktadır.

Kahramanmaraş’ın ve bölgenin en büyük yoğun bakım ünitelerinden birine sahip olan hastanemizde, 159’i aşkın yatakla verilen bu hizmetimiz, anestezi ve reanimasyon yoğun bakım,  Dâhili yoğun bakım, koroner yoğun bakım, Nöroloji yoğun bakım, Erişkin Yoğun Bakım ve Yeni doğan Yoğun Bakım, genel cerrahi yoğun bakım, kvc yoğun bakım ünitelerimizde en özenli ve dikkatli yöntemlerle sürdürülmektedir.

Tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi bölümlerimizle hemen hemen her türlü kanser hastasına hizmet vermekte olan hastanemiz, hastalarımıza kemoterapi hizmetini vermektedir.

İnternet ve sosyal medyaya açılarak hastaların görüşlerini almaya ve bu görüşleri değerlendirerek daha iyi hizmet sunmaya çalışan hastanemiz, günümüzün gerektirdiği her tür değişime ayak uydurarak herkesin ulaşabileceği yakınlıkta olmayı hedeflemektedir.

Necip Fazıl Şehir hastanesi, sağlıklı ve mutlu bir hayat için, hasta memnuyeti odaklı, sağlık bakanlığı kalite standartlarına uygun hizmet vermeye devam etmektedir. Hastanemizi tercih ettiğiniz, sağlığınızı bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olduğu her an yanınızdayız. Sağlıklı günler dileriz.