Gebe Okulu
20 Eylül 2022

afiş gebe okulu 50x70.jpg

Gebelik ve doğum sürecinin korku ile değil huzurla, sağlıkla, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamak amaçlı bilgi desteği sunmaktayız. Eğitimlerde sözel, görsel, eğitim araçları kullanılmakla beraber maket üzerinde verilen uygulamalı eğitimler annelerin bilgi ve beceri düzeylerini istenilen yere gelmesine yardımcı olmaktadır.

Gebelik ve doğum, kadınların var oluşundan buyana devam eden fizyolojik bir olaydır. Kadınların hamile olması günümüzde bir hastalık olarak algılanmaktadır. Oysaki hamilelik sağlıklı kadınların yaşadığı doğumla sonuçlanan tam bir sağlık halidir. Ancak anne adayları bu dönemde sağlıklarını korumak ve yükseltmek konusunda bilgi ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Birimimizde anne adaylarına yönelik uygulanan eğitim programımız gebelik boyunca devam etmekte, doğuma hazırlık, bebek bakımı, emzirme, lohusalık sürecinde ihtiyaçları olan bilgilerle donatılmaktadırlar.


WhatsApp Image 2018-11-16 at 08.59.06.jpeg Bazı özel durumlarda gelişebilen, erken doğum tehdidi, düşük tehdidi gibi annelerin dikkat etmesi gereken hususlar öğretilmekle beraber psikolojik destek sağlanmaktadır. Özel bakım gerektiren bebekler için(düşük doğum ağırlıklı, erken doğan bebekler vb.) annelere birebir bebek bakımı ve emzirme konusunda eğitim ve destek sağlanmaktadır.WhatsApp Image 2018-11-16 at 08.54.32 (1).jpeg


Gebelik döneminin, doğum sürecinin anne-bebek sağlığı açısından daha güvenli ve güzel geçmesini sağlamak, gebelerimizi duygusal bedensel yönden doğuma ve doğum sonrasına bilinçli bir şekilde hazırlamak amacıyla “ Gebe Okulu Eğitim” şeklinde düzenlenmekte olup eğitim sonunda sertifika töreni yapılmaktadır.